بازدید: 7504
کد: KB-WB-SW-FA-4
زمان انتشار: یکشنبه 3 آبان 1394

فعال/غیرفعال کردن اتصال همزمان چند کاربر در ریموت دسکتاپ ویندوز 2012

به طور پیش فرض ویندوز سرور 2012 امکان وارد شدن به سرور از طریق Remote Destop را تنها به یک یوزر داده است.در صورتی که نیاز می باشد بیش از یک یوزر هم زمان وارد سرور شوند،می بایست این امکان در سرور فعال گردد.

جهت اطلاع از نحوه ی فعال کردن اتصال همزمان چند کاربر در ریموت دسکتاپ مراحل ذیل را دنبال نمائید:

  • در ابتدا می بایست برنامه command prompt را از Start ویندوز انتخاب و یا با فشردن دو کلید(Windows key+R)به طور همزمان برنامه مورد نظر باز می گردد.سپس در آن طبق تصویر می بایست کلمه"gpedit.msc" را وارد کرده و سپس بر روی گزینه"OK" کلیک نمائید. در صفحه ای که باز می گردد،می بایست وارد این قسمت شوید.
    "Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Remote Desktop Services > Remote Desktop Session Host > Connections"
    در صورت تمایل به غیرفعال نمودن ،می بایست دقیقا عکس موارد ذیل عمل نمائید و تمام مواردی که فعال می باشند را غیرفعال نمائید.
  • حال گزینه"Restrict Remote Desktop Services user to a single Remote Desktop Services session"را غیرفعال نمائید.یعنی می بایست بر روی آن دابل کلیک کرده و سپس گزینه "Disable"را انتخاب نمائید.
  • حال بر روی گزینه"Limit number of connections"دابل کلیک نمائید.
  • حال می بایست بر روی گزینه "Enable" قرار داده و سپس در قسمت" RD Maximum Connections Allowed"تعداد یوزرهایی که مدنظر دارید به طور هم زمان از طریق ریموت دسکتاپ وارد سرور شوند را وارد نموده و سپس بر روی گزینه"OK" کلیک نمائید.
آخرین بروزرسانی: شنبه 15 اسفند 1394 16:21:00